infinity - en to fi_FI translation catalogue (328 entries)

en: %d result in | %d results in
fi_FI[0]: %d hakutulos
fi_FI[1]: %d hakutulosta

en: (For file deletion.)
fi_FI: (Tiedoston poistoon.)

en: (No news to show.)
fi_FI: (Ei uutisia.)

en: (Search is case-insensitive and based on keywords. To match exact phrases, use "quotes". Use an asterisk (*) for wildcard.)
fi_FI: (Haku on riippuvainen kirjainkoosta ja hakusanoista. Hakeaksesi täsmällisiä sanoja, käytä "lainausmerkkejä." Käytä asteriskiä (*) laajentaaksesi hakua.

en: (or subnet)
fi_FI: (tai subnet)

en: 1 image reply | %count% image replies
fi_FI[0]: Yksi kuvavastaus
fi_FI[1]: %count% kuvavastaus

en: 1 post | %count% posts
fi_FI[0]: Yksi postaus
fi_FI[1]: %count% postausta

en: 1 reply | %count% replies
fi_FI[0]: 1 vastaus
fi_FI[1]: %count% vastausta

en: Action
fi_FI: Tapahtuma

en: Actions
fi_FI: Toiminto

en: Active
fi_FI: Aktiivinen

en: Administration
fi_FI: Hallinta

en: All boards
fi_FI: Kaikki laudat

en: All trademarks, copyrights, comments, and images on this page are owned by and are the responsibility of their respective parties.
fi_FI: Kaikki tavaramerkit, tekijäinoikeudet ja kuvat tällä sivulla kuuluvat niiden oikeille omistajilleen.

en: Allow thread to be bumped
fi_FI: Salli langan bumppaukset

en: An error has occured.
fi_FI: Tapahtui virhe

en: Appeal reason
fi_FI: Valituksen syy

en: Appeal time
fi_FI: Valitusaika

en: Are you sure you want to delete all posts by this IP address, across all boards?
fi_FI: Haluatko varmasti poistaa kaikki postaukset tämän IP:n perusteella kaikilla laudoilla?

en: Are you sure you want to delete all posts by this IP address?
fi_FI: Haluatko varmasti poistaa kaikki postaukset tämän IP osoitteen perusteella?

en: Are you sure you want to delete this file?
fi_FI: Haluatko varmasti poistaa tämän tiedoston

en: Are you sure you want to delete this?
fi_FI: Haluatko varmasti poistaa tämän?

en: Are you sure you want to demote yourself?
fi_FI: Haluatko varmasti alentaa itsesi?

en: Are you sure you want to do that?
fi_FI: Haluatko varmasti tehdä tuon?

en: Are you sure you want to spoiler this file?
fi_FI: Haluatko varmasti piiloittaa tämän kuvan?

en: Ban
fi_FI: Bannaa

en: Ban & Delete
fi_FI: Bannaa ja poista

en: Ban appeal not found!
fi_FI: Bannivalitusta ei löydetty!

en: Ban appeals
fi_FI: Bannivalitukset

en: Ban list
fi_FI: Bannit

en: Banned!
fi_FI: Bannattu!

en: Banned?
fi_FI: Bannattu?

en: Bans
fi_FI: Bannit

en: Board
fi_FI: Lauta

en: Boards
fi_FI: Laudat

en: Body
fi_FI: Viesti

en: Bump order
fi_FI: Bumppijärjestys

en: Can't build the RecentPosts theme, because there are no boards to be fetched.
fi_FI: Ei voida luoda RecentPosts-teemaa, koska lautoja ei voitu hakea.

en: Cannot open themes directory; check permissions.
fi_FI: Ei voitu avata teemakansiota, tarkista luvat.

en: Change password
fi_FI: Vaihda salasana

en: Click to proceed to
fi_FI: Paina jatkaaksesi

en: Comment
fi_FI: Viesti

en: Config editor
fi_FI: Asetuseditori

en: Configuration
fi_FI: Asetukset

en: Configuring theme: %s
fi_FI: Konfiguroidaan teemaa: %s

en: Confirm action
fi_FI: Vahvista teko.

en: Continue
fi_FI: Jatka

en: Could not auto-orient image!
fi_FI: Kuvaa ei voitu automaattisesti kääntää!

en: Could not find current version! (Check .installed)
fi_FI: Ei voitu löytää versiota. (tarkista .installed)

en: Could not strip EXIF metadata!
fi_FI: EXIF-metadataa ei voitu poistaa!

en: Couldn't make sense of the URL of the video you tried to embed.
fi_FI: Upotteen URLista ei saatu selvää.

en: Couldn't open board after creation.
fi_FI: Lautaa ei voitu avata luomisen jälkeen.

en: Create new board
fi_FI: Luo uusi lauta

en: Create user
fi_FI: Luo käyttäjä

en: Creation date
fi_FI: Luontipäivä

en: Currently editing raw HTML.
fi_FI: Muokataan raakaa HTML:ää

en: Dashboard
fi_FI: Hallinta

en: Database error:
fi_FI: Tietokannan virhe:

en: Date
fi_FI: Päivä

en: Debug
fi_FI: Debuggaa

en: Debug: Recent posts
fi_FI: Debug: Viimeisimmät postaukset

en: Delete
fi_FI: Poista

en: Delete Post
fi_FI: Poista Viesti

en: Delete all posts by IP
fi_FI: Poista viestit IP:n perusteella

en: Delete all posts by IP across all boards
fi_FI: Poista kaikki viestit lautojen välillä IP osoitteen perusteella

en: Delete file
fi_FI: Poista tiedosto

en: Delete forever
fi_FI: Poista ikuisesti

en: Delete user
fi_FI: Poista käyttäjä

en: Demote
fi_FI: Alenna

en: Description
fi_FI: Kuvaus

en: Discard abuse report
fi_FI: Hylkää raportti

en: Discard all abuse reports by this IP address
fi_FI: Hylkää kaikki raportit tästä IP osoitteesta

en: Duration
fi_FI: Kesto

en: Edit board
fi_FI: Muokkaa lautaa

en: Edit markup instead?
fi_FI: Käytä merkkausta sensijaan?

en: Edit post
fi_FI: Muokkaa postausta

en: Edit raw HTML instead?
fi_FI: Muokkaa raakaa HTML:ää sensijaan?

en: Edit user
fi_FI: Muokkaa käyttäjää.

en: Embed
fi_FI: Upote

en: Error
fi_FI: Virhe

en: Error information
fi_FI: Virheen tiedot

en: Expired
fi_FI: Vanhentunut

en: Expires
fi_FI: Vanhenee

en: Failed to redraw image!
fi_FI: Kuvaa ei voitu uudelleenpiirtää.

en: Failed to resize image!
fi_FI: Kuvan kokoa ei voitu muokata.

en: File
fi_FI: Tiedosto

en: File:
fi_FI: Tiedosto:

en: Flag
fi_FI: Lippu

en: Flags
fi_FI: Arvot

en: Flood detected; Post discarded.
fi_FI: Floodia havaittu; viestiä ei huomioida.

en: From
fi_FI: Tältä:

en: Go back
fi_FI: Mene takaisin.

en: Group
fi_FI: Ryhmä

en: IP address
fi_FI: IP osoite

en: IP address notes
fi_FI: IP osoitteen muistiinpanot

en: IP address/mask
fi_FI: IP osoite/peite.

en: Image size
fi_FI: Kuvan koko

en: Impossible to move thread; there is only one board.
fi_FI: Ei voida siirtää lankaa; on vain yksi lauta.

en: Impossible to promote/demote user.
fi_FI: Mahdotonta ylentää/alentaa käyttäjää.

en: Install
fi_FI: Asenna

en: Installed theme: %s
fi_FI: Asennettiin teema: %s

en: Invalid board!
fi_FI: Väärä lauta!

en: Invalid flag selection!
fi_FI: Väärä lipunvalinta.

en: Invalid image.
fi_FI: Väärä kuva.

en: Invalid security token! Please go back and try again.
fi_FI: Väärä nimismies! Mene takaisin ja yritä uusiksi.

en: Invalid username and/or password.
fi_FI: Väärä käyttäjänimi ja/tai salasana.

en: Invalid username and/or password. Your user may have been deleted or changed.
fi_FI: Väärä käyttäjänimi ja/tai salasana. Käyttäjä on saatettu poistaa tai vaihtaa.

en: Invalid/malformed cookies.
fi_FI: Väärät/väärennetyt keksit.

en: It is still pending
fi_FI: Se on yhä käsittelyssä

en: Large
fi_FI: Suuri

en: Last 1 Post | Last %count% Posts
fi_FI[0]: Viimeisin postaus
fi_FI[1]: Viimeisimmät %count% postausta

en: Last action
fi_FI: Viimeinen tapahtuma

en: Last reply
fi_FI: Viimeisin vastaus

en: Leave shadow thread
fi_FI: Jätä varjolanka

en: Length
fi_FI: Pituus

en: Lock
fi_FI: Lukko

en: Lock thread
fi_FI: Lukitse lanka

en: Login
fi_FI: Kirjaudu sisään

en: Logout
fi_FI: Kirjaudu ulos

en: Lurk some more before posting.
fi_FI: Lurkkaa lisää ennenkuin postaat.

en: MIME type detection XSS exploit (IE) detected; post discarded.
fi_FI: MIME tyypin XSS hyökkäys (IE) havaittu; postausta ei huomioida.

en: Make thread not sticky
fi_FI: Poista langan tahma

en: Make thread sticky
fi_FI: Tahmaa lanka

en: Manage themes
fi_FI: Hallitse teemoja

en: Manage users
fi_FI: Hallitse käyttäjiä

en: Maximum file size: %maxsz% bytes<br>Your file's size: %filesz% bytes
fi_FI: Maksimi tiedoston koko: %maxsz% bittiä<br>Tiedostosi koko: %filesz% bittiä

en: Message
fi_FI: Viesti

en: Messages
fi_FI: Viestit

en: Moderation log
fi_FI: Moderaatio logi

en: Move reply
fi_FI: Siirrä vastaus

en: Move reply to another board
fi_FI: Siirrä viesti toiselle laudalle

en: Move thread
fi_FI: Siirrä aihe.

en: Move thread to another board
fi_FI: Siirrä lankasi toiselle laudalle

en: Moved to %s.
fi_FI: Siirrettiin tänne %s

en: Name
fi_FI: Nimi

en: New Ban
fi_FI: Uusi banni

en: New PM for
fi_FI: Uusi yksityisviesti käyttäjälle

en: New Reply
fi_FI: Uusi aihe

en: New Topic
fi_FI: Uusi lanka

en: New ban
fi_FI: Uusi banni

en: New board
fi_FI: Uusi lauta

en: New note
fi_FI: Uusi muistio

en: New post
fi_FI: Uusi postaus

en: New user
fi_FI: Uusi käyttäjä

en: News
fi_FI: Uutiset

en: Next
fi_FI: Seuraava

en: No
fi_FI: Ei

en: No results.
fi_FI: Ei tuloksia

en: None
fi_FI: Ei mitään

en: Note
fi_FI: Muistutus

en: Noticeboard
fi_FI: Tiedotteet

en: Or URL
fi_FI: tai URL

en: Other
fi_FI: Muu

en: PM
fi_FI: Pikaviesti

en: PM inbox
fi_FI: Yksityisviestien postilaatikko

en: Page not found.
fi_FI: Sivua ei löytynyt.

en: Password
fi_FI: Salasana

en: Phrase:
fi_FI: Lause tai sana:

en: Post ID
fi_FI: Postauksen ID

en: Post deletion is not allowed!
fi_FI: Postauksen poisto ei ole sallittua.

en: Post news entry
fi_FI: Postaa uutinen

en: Post search is disabled
fi_FI: Haku ei ole käytössä

en: Post to noticeboard
fi_FI: Lähetä tiedotteisiin

en: Post too long. Click <a href="%s">here</a> to view the full text.
fi_FI: Postaus on liian pitkä. Paina <a href="%s">tästä</a> näyttääksesi koko tekstin.

en: Posting mode: Reply
fi_FI: Viestin tyyppi: Vastaus

en: Posts
fi_FI: Postaukset

en: Prevent thread from being bumped
fi_FI: Estä langan bumpit

en: Previous
fi_FI: Edellinen

en: Private message
fi_FI: Yksityisviestit

en: Promote
fi_FI: Ylennä

en: Query too broad.
fi_FI: Pyyntö oli liian leveä.

en: Random
fi_FI: Satunnainen

en: Raw HTML
fi_FI: Raaka HTML

en: Reason
fi_FI: Syy

en: Rebuild
fi_FI: Rakenna uudelleen

en: Rebuilt theme: %s
fi_FI: Rakennetaan uudelleen teema: %s

en: Recent posts
fi_FI: Viimeisimmät postaukset

en: Reconfigure
fi_FI: Asetukset

en: Remove ban
fi_FI: Poista banni

en: Reply
fi_FI: Vastaa

en: Reply count
fi_FI: Vastausmäärä

en: Reply with quote
fi_FI: Vastaa lainaten

en: Report date
fi_FI: Raportin päivä

en: Report queue
fi_FI: Ilmiannot

en: Reported by
fi_FI: Raportin teki

en: Return
fi_FI: Takaisin

en: Return to dashboard
fi_FI: Palaa hallintaan

en: Save changes
fi_FI: Tallenna muutokset

en: Search
fi_FI: Etsi

en: Search is case-insensitive and based on keywords. To match exact phrases, use "quotes". Use an asterisk (*) for wildcard.</p><p style="font-size:8pt;margin:5px">You may apply the following filters to your searches: <strong>id</strong>, <strong>thread</strong>, <strong>subject</strong>, and <strong>name</strong>. To apply a filter, simply add to your query, for example, <em>name:Anonymous</em> or <em>subject:"Some Thread"</em>. Wildcards cannot be used in filters.
fi_FI: Haku perustuu hakusanoihin. Täsmällisiin hakuihin käytä "lainausmerkkejä. Käytä asteriskiä (*) laajentaaksesi hakua.</p><p style="font-size:8pt;margin:5px">Saat käyttää seuraavia  suotimia haussa: <strong>id</strong>, <strong>lanka</strong>, <strong>aihe</strong>, ja <strong>nimi</strong>. käyttääksesi filtteriä, laita sellainen hakuusi mukaan, esim <em>name:Anonymous</em> or <em>Aihe:"Lanka"</em>. Asteriskiä ei voi käyttää filttereiden kanssa.

en: Search results
fi_FI: Hakutulokset

en: Seen
fi_FI: Nähty

en: Select board
fi_FI: Valitse lauta

en: Send message
fi_FI: Lähetä viesti

en: Set
fi_FI: Aseta

en: Small
fi_FI: Pieni

en: Sort by
fi_FI: Järjestä

en: Spoiler File
fi_FI: Piilokuva

en: Spoiler file
fi_FI: Spoilerikuva

en: Staff
fi_FI: Moderaattori

en: Status
fi_FI: Tila

en: Subject
fi_FI: Aihe

en: Target and source board are the same.
fi_FI: Kohde ja lähdelauta ovat samat.

en: Target board
fi_FI: Kohdelauta

en: Target thread
fi_FI: Kohdelanka

en: That ban doesn't exist or is not for you.
fi_FI: Bannia ei ole olemassa tai se ei ole sinua varten.

en: That file <a href="%s">already exists</a> in this thread!
fi_FI: Tuo tiedosto <a href="%s">on jo</a> tässä langassa!

en: That file <a href="%s">already exists</a>!
fi_FI: Tämä tiedosto <a href="%s">on jo olemassa</a>!

en: That mod <a href="?/users/%d">already exists</a>!
fi_FI: Tuo mode <a href="?/users/%d">on jo olemassa</a>!

en: That post doesn't exist…
fi_FI: Tuota postausta ei ole olemassa...

en: That theme doesn't exist!
fi_FI: Teemaa ei ole olemassa.

en: The %s field is required.
fi_FI: Kenttä %s vaaditaan.

en: The %s field was invalid.
fi_FI: Kenttä %s oli epäkelpo.

en: The %s field was too long.
fi_FI: %s kenttä oli liian pitkä.

en: The body was too long.
fi_FI: Viestin runko oli liian pitkä

en: The body was too short or empty.
fi_FI: Viestin runko oli liian lyhyt tai tyhjä.

en: The file was too big.
fi_FI: Tiedosto oli liian suuri

en: The server failed to handle your upload.
fi_FI: Serveri ei pystynyt käsittelemään lähetystäsi.

en: Themes directory doesn't exist!
fi_FI: Teemakansiota ei ole olemassa!

en: There are no active bans.
fi_FI: Ei banneja aktiivisena.

en: There are no boards to search!
fi_FI: Ei ole lautoja haettavaksi!

en: There are no reports.
fi_FI: Ei raportteja

en: There are no themes available.
fi_FI: Teemoja ei ole saatavilla.

en: There is already a %s board.
fi_FI: On olemassa jo lauta %s.

en: There is already a pending appeal for this ban.
fi_FI: Bannista on jo ulistu.

en: Thread ID
fi_FI: Langan ID

en: Thread has reached its maximum image limit.
fi_FI: Lanka on ylittänyt sallittujen kuvien rajan.

en: Thread has reached its maximum reply limit.
fi_FI: Lanka on ylittänyt bumplimitin.

en: Thread locked. You may not reply at this time.
fi_FI: Lanka lukittu. Et saa vastata.

en: Thread specified does not exist.
fi_FI: Lankaa ei ole olemassa.

en: Thumbnail
fi_FI: Minikuva

en: Time
fi_FI: Aika

en: Too many cites; post discarded.
fi_FI: Liian monta lainausta; viestiä ei huomioida.

en: Too many cross-board links; post discarded.
fi_FI: Liian monta lautojen välistä linkkiä; postausta ei huomioida.

en: Too many links; flood detected.
fi_FI: Liian monta linkkiä; floodia havaittu.

en: Type
fi_FI: Tyyppi

en: USER WAS BANNED FOR THIS POST
fi_FI: KÄYTTÄJÄ SAI BANNIA!

en: Unban selected
fi_FI: Poista valittujen bannit

en: Uninstall
fi_FI: Poista

en: Unknown
fi_FI: Tuntematon

en: Unknown file extension.
fi_FI: Tuntematon tiedostotyyppi.

en: Unlock thread
fi_FI: Poista langan lukitus

en: Unoriginal content!
fi_FI: Ei-alkuperäistä sisältöä!

en: Unoriginal content! You have been muted for %d seconds.
fi_FI: Ei-alkuperäistä sisältöä! Sinut on mykistetty %d sekunniksi

en: Unrecognized file size determination method.
fi_FI: Tunnistamaton tiedostokoon määritys.

en: Unsupported file format:
fi_FI: Tukematon tiedostomuoto.

en: Unsupported image format.
fi_FI: Tukematon kuvaformaatti.

en: Update
fi_FI: Päivitys

en: Use theme
fi_FI: Käytä teemaa

en: User account
fi_FI: Käyttäjätili

en: Username
fi_FI: Käyttäjänimi

en: Verification
fi_FI: Varmennus

en: Version
fi_FI: Versio

en: View All
fi_FI: Näytä kaikki

en: View all noticeboard entries
fi_FI: Näytä kaikki ilmoituslaudan ilmoitukset

en: View more logs for this user.
fi_FI: Näytä tälle käyttäjälle lisää logeja

en: Wait a while before searching again, please.
fi_FI: Odota ennen hakemista uudelleen.

en: Wrong password…
fi_FI: Väärä salasana...

en: Yes
fi_FI: Kyllä

en: You appealed this ban on
fi_FI: Valitit tästä bannista

en: You are banned! ;_;
fi_FI: Sinut on bannittu. Voi ei.

en: You are muted! Expires in %d seconds.
fi_FI: Olet mykistetty! Loppuu %d sekunnissa.

en: You are not a mod…
fi_FI: Et ole modi...

en: You are not banned.
fi_FI: Et ole bannattu.

en: You are only allowed to unban %s users at a time. You tried to unban %u users.
fi_FI: Voit poistaa bannit enintään %s käyttäjältä kerralla. Yritit poistaa bannit %u käyttäjältä.

en: You are probably seeing this message because Javascript being disabled. This is a necessary security measure to prevent CSRF attacks.
fi_FI: Näet tämän viestin todennäköisesti, koska Javascript on otettu pois käytöstä. Tämä on tehty CSRF-hyökkäysten estämiseksi.

en: You can't report that many posts at once.
fi_FI: Et voi raportoida niin monta postausta kerralla.

en: You cannot appeal a ban of this length.
fi_FI: Et voi valittaa tämän bannin kestosta.

en: You cannot appeal this ban again.
fi_FI: Et voi valittaa uusiksi tästä bannista.

en: You didn't make a post.
fi_FI: Et postannut.

en: You didn't select anything to delete.
fi_FI: Et valinnut mitään poistettavaksi.

en: You didn't select anything to report.
fi_FI: Et valinnut mitään raportoitavaksi.

en: You don't have permission to do that.
fi_FI: Sinulla ei ole lupa tehdä tuota.

en: You have attempted to upload too many images!
fi_FI: Olet yrittänyt postata liian monta kuvaa!

en: You have been banned from
fi_FI: Sinut on bannittu

en: You have been muted for unoriginal content.
fi_FI: Sinut on mykistetty ei-alkuperäisen sisällöln vuoksi

en: You have submitted the maximum number of ban appeals allowed. You may not appeal this ban again.
fi_FI: Olet lähettänyt maksimimäärän bannivalituksia ja et voi valittaa enempää.

en: You last appealed this ban on
fi_FI: Viimeksi valittamasi banni oli

en: You look like a bot.
fi_FI: Näytät botilta.

en: You may appeal this ban again. Please enter your reasoning below.
fi_FI: Et voi valittaa tästä bannista uudelleen ehkä. Anna valituksesti tähän.

en: You may appeal this ban. Please enter your reasoning below.
fi_FI: Saat valittaa bannista. Anna syyt alla.

en: You must upload an image.
fi_FI: Sinun täytyy antaa kuva.

en: You seem to have mistyped the verification.
fi_FI: Et kirjoittanut oikein varmistusta.

en: You submitted an appeal for this ban on
fi_FI: Tänä päivänä pistit valituksen bannistasi:

en: You were banned for the following post on
fi_FI: Sinut bannattiin seuraavan postauksen vuoksi

en: You were banned from
fi_FI: Sinut bannattiin tämän takia

en: You were banned! ;_;
fi_FI: Sait bannia. Nyyh.

en: You'll have to wait another %s before deleting that.
fi_FI: Sinun täytyy odottaa %s ennenkuin poistat tuon.

en: Your IP address is
fi_FI: IP osoitteesi on

en: Your IP address is listed in %s.
fi_FI: IP osoitteesi on listattu %s

en: Your ban was filed on
fi_FI: Bannisi luotiin

en: Your browser didn't submit an input when it should have.
fi_FI: Selaimesi ei antanut syötettä kun piti.

en: Your browser sent an invalid or no HTTP referer.
fi_FI: Selaimesi ei lähettänyt tai lähetti vääristyneen HTTP-välitteen.

en: Your code contained PHP syntax errors. Please go back and correct them. PHP says:
fi_FI: Koodisi sisältää PHP syntaksivirheita. Mene takaisin ja korjaa. PHP sanoo:

en: Your request looks automated; Post discarded.
fi_FI: Pyyntösi vaikuttaa olevan automatisoitu; viestiä ei huomioida.

en: all boards
fi_FI: kaikki laudat

en: and
fi_FI: ja

en: and it was denied.
fi_FI: ja se hylättiin

en: and it was denied. You may not appeal this ban again.
fi_FI: ja se hylättiin. Et voi valittaa uudelleen.

en: at
fi_FI: ssa

en: by
fi_FI: kanssa

en: day | days
fi_FI[0]: päivä
fi_FI[1]: päivää

en: delete
fi_FI: poista

en: deleted?
fi_FI: poistettu?

en: edit
fi_FI: muokkaa

en: exiftool failed!
fi_FI: exiftyökalu epäonnistui!

en: expires
fi_FI: vanhentuu

en: for an unspecified reason.
fi_FI: Syyttömästä syystä.

en: for the following reason:
fi_FI: seuraavasta syystä:

en: from now, which is on
fi_FI: tästä lähtien, mikä on

en: has since expired. Refresh the page to continue.
fi_FI: on nyt vanhentunut. Päivitä sivu jatkaaksesi.

en: hidden
fi_FI: piiloitettu

en: hour | hours
fi_FI[0]: tunti
fi_FI[1]: tuntia

en: locks thread; replies to it with a link.
fi_FI: lukittu lanka; vastaa siihen linkillä

en: log
fi_FI: loggaa

en: minute | minutes
fi_FI[0]: minuutti
fi_FI[1]: minuuttia

en: never
fi_FI: ei koskaan

en: new; optional
fi_FI: uusi, valinnainen

en: no reason
fi_FI: ei syytä

en: no subject
fi_FI: ei aihetta

en: none
fi_FI: tyhmä

en: omitted. Click reply to view.
fi_FI: jätetty näyttämättä. Paina vastaa näyttääksesi.

en: public; attached to post
fi_FI: julkinen; kiinnitetty postaukseen

en: remove
fi_FI: poista

en: second | seconds
fi_FI[0]: sekunti
fi_FI[1]: sekuntia

en: week | weeks
fi_FI[0]: viikko
fi_FI[1]: viikkoa

en: will not expire
fi_FI: ei vanhene

en: year | years
fi_FI[0]: vuosi
fi_FI[1]: vuotta
