vichan - en to he_IL translation catalogue (208 entries)

en: %d result in | %d results in
he_IL[0]: תוצאה אחת ב
he_IL[1]: %d תוצאות ב

en: (For file deletion.)
he_IL: (למחיקת הקובץ)

en: (No news to show.)
he_IL: אין חדשות להציג

en: (Search is case-insensitive and based on keywords. To match exact phrases, use "quotes". Use an asterisk (*) for wildcard.)
he_IL: (החיפוש רגיש לאותיות גדולות/קטנות ומבוסס על מילות מפתח. לחיפוש של ביטויים מדויקים השתמש במרכאות. השתמש בכוכבית (*) כווילד-קארד)

en: (or subnet)
he_IL: (או סאב-נט)

en: 1 image reply | %count% image replies
he_IL[0]: תגובה עם תמונה אחת
he_IL[1]: %count% תגובות עם תמונה

en: 1 post | %count% posts
he_IL[0]: פוסט אחד
he_IL[1]: %count% פוסטים

en: 1 reply | %count% replies
he_IL[0]: תגובה אחת
he_IL[1]: %count% תגובות

en: Action
he_IL: פעולה

en: Actions
he_IL: פעולות

en: Active
he_IL: פעיל

en: Allow thread to be bumped
he_IL: הרשה לשרשור לקפוץ

en: An error has occured.
he_IL: התרחשה שגיאה

en: Anti-spam
he_IL: Antispam

en: Are you sure you want to delete all posts by this IP address, across all boards?
he_IL: אתה בטוח שברצונך למחוק את כל הפוסטים עבור הכתובת הזאת מכל הבורדים?

en: Are you sure you want to delete all posts by this IP address?
he_IL: אתה בטוח שברצונך למחוק את כל הפוסטים עבור הכתובת הנל?

en: Are you sure you want to delete this file?
he_IL: אתה בטוח שברצונך למחוק את הקובץ?

en: Are you sure you want to delete this?
he_IL: אתה בטוח שברצונך למחוק?

en: Are you sure you want to do that?
he_IL: האם אתה בטוח שברצונך לבצע זאת?

en: Are you sure you want to spoiler this file?
he_IL: אתה בטוח שברצונך למחוק את הספויילר?

en: Ban
he_IL: חסום

en: Ban & Delete
he_IL: חסום ומחק

en: Banned!
he_IL: חסום!

en: Banned?
he_IL: חסום?

en: Board
he_IL: בורד

en: Boards
he_IL: בורדים

en: Body
he_IL: הודעה

en: Bump order
he_IL: סדר הקפצה

en: Click to proceed to
he_IL: לחץ להמשיך ל

en: Comment
he_IL: הודעה

en: Confirm action
he_IL: אשר פעולה

en: Continue
he_IL: המשך

en: Couldn't make sense of the URL of the video you tried to embed.
he_IL: URL לא תקין.

en: Creation date
he_IL: תאריך פרסום

en: Dashboard
he_IL: Panel

en: Date
he_IL: תאריך

en: Delete
he_IL: מחק

en: Delete Post
he_IL: מחק פוסט

en: Delete all posts by IP
he_IL: מחק את כל הפוסטים ל-IP

en: Delete all posts by IP across all boards
he_IL: מחק פוסטים עבור הכתובת הזאת מכל הבורדים

en: Delete file
he_IL: מחק קובץ

en: Duration
he_IL: משך זמן

en: Edit post
he_IL: ערך פוסט

en: Email
he_IL: דוא"ל

en: Embed
he_IL: וידאו

en: Error
he_IL: שגיאה

en: Error information
he_IL: פירוט השגיאה:

en: Expired
he_IL: פג תוקף

en: Expires
he_IL: יפוג

en: File
he_IL: קובץ

en: File:
he_IL: קובץ:

en: Flags
he_IL: דגלים

en: Flood detected; Post discarded.
he_IL: זוהה ניסיון הצפה, מתעלם מהפוסט.

en: Go back
he_IL: חזור

en: Go to top
he_IL: חזור למעלה

en: ID
he_IL: מזהה משתמש

en: Image size
he_IL: גודל תמונה

en: Invalid board!
he_IL: ??? מה אתה מנסה

en: Invalid image.
he_IL: תמונה לא תקינה.

en: Invalid security token! Please go back and try again.
he_IL: מפתח אבטחה לא תקין, חזור אחורה ונסה שוב.

en: Invalid webm uploaded.
he_IL: ה-WebM שהעלת לא תקין

en: Large
he_IL: גדטח

en: Last reply
he_IL: תגובה אחרונה

en: Length
he_IL: אורך

en: Lock
he_IL: נעול

en: Lock thread
he_IL: נעל פוסט

en: Login
he_IL: התחבר

en: Make thread not sticky
he_IL: ביטול עוגן

en: Make thread sticky
he_IL: הפוך לעוגן

en: Maximum file size: %maxsz% bytes<br>Your file's size: %filesz% bytes
he_IL: גודל הקובץ המירבי הוא: %maxsz% bytes <br />גודל הקובץ שלך: %filesz% bytes

en: Message
he_IL: הודעה

en: Messages
he_IL: הודעות

en: Move reply to another board
he_IL: העבר תגובה לבורד אחר

en: Move thread to another board
he_IL: העבר פוסט לבורד אחר

en: Moved to %s.
he_IL: הועבר ל %s

en: Name
he_IL: שם

en: New Reply
he_IL: תגובה חדשה

en: New Topic
he_IL: הודעה חדשה

en: New note
he_IL: הערה חדשה

en: New post
he_IL: תגובה חדשה

en: News
he_IL: חדשות

en: Next
he_IL: הבא

en: No
he_IL: לא

en: No results.
he_IL: אין תוצאות

en: None
he_IL: ריק

en: Note
he_IL: הערה

en: Other
he_IL: אחר

en: Page not found.
he_IL: הדף לא נמצא.

en: Password
he_IL: סיסמה

en: Phrase:
he_IL: ביטוי:

en: Post ID
he_IL: מזהה פוסט

en: Post deletion is not allowed!
he_IL: לא ניתן להסיר תמונה

en: Post search is disabled
he_IL: מערכת החיפוש מנוטרלת

en: Post to noticeboard
he_IL: פרסם ללוח ההודעות

en: Post too long. Click <a href="%s">here</a> to view the full text.
he_IL: הטקסט ארוך מדי, לחץ <a href="%s">כאן</a> לצפות בטקסט המלא

en: Posting mode: Reply
he_IL: פרסום תגובה

en: Posts
he_IL: פוסטים:

en: Prevent thread from being bumped
he_IL: מנע מהשרשור לקפוץ

en: Previous
he_IL: הקודם

en: Query too broad.
he_IL: יותר מדי תוצאות חיפוש

en: Random
he_IL: רנדומלי

en: Reason
he_IL: סיבה

en: Recent posts
he_IL: פוסטים אחרונים

en: Remove ban
he_IL: מחק חסימה

en: Reply
he_IL: כתוב תגובה

en: Reply count
he_IL: מספר תגובות

en: Report
he_IL: דווח

en: Return
he_IL: חזור

en: Return to dashboard
he_IL: חזור לפאנל

en: Search
he_IL: חיפוש

en: Search is case-insensitive and based on keywords. To match exact phrases, use "quotes". Use an asterisk (*) for wildcard.</p><p style="font-size:8pt;margin:5px">You may apply the following filters to your searches: <strong>id</strong>, <strong>thread</strong>, <strong>subject</strong>, and <strong>name</strong>. To apply a filter, simply add to your query, for example, <em>name:Anonymous</em> or <em>subject:"Some Thread"</em>. Wildcards cannot be used in filters.
he_IL: החיפוש אינו רגיש לאותיות רישיות ומבוסס על מילות מפתח.
    לחיפוש ביטוי מדוייק השתמש ב"מרחאות".
    השתמש בכוכבית (*) כ-wildcard.
    באפשרותך להשתמש בפילטרים הבאים:
    <strong>id</strong>, <strong>thread</strong>, <strong>subject</strong>, <strong>name</strong>.
    להשתמש בפילטר הוסף את מילת המפתח שלך לאחר הפילטר, לדוגמא:
    <em>name:Anonymous</em>
    או
    <em>subject:"Some Thread"</em>.
    אין אפשרות להשתמש ב-wildcard בעת חיפוש פילטר

en: Search results
he_IL: תוצאות חיפוש

en: Seen
he_IL: נראה

en: Select board
he_IL: בחר בורד

en: Small
he_IL: קטו

en: Sort by
he_IL: סדר לפי

en: Spoiler File
he_IL: ספויילר

en: Spoiler Image
he_IL: ספויילר

en: Spoiler file
he_IL: ספויילר

en: Staff
he_IL: צוות

en: Status
he_IL: סטטוס

en: Sticky
he_IL: מעוגן

en: Subject
he_IL: נושא

en: That file <a href="%s">already exists</a> in this thread!
he_IL: הקובץ שאתה מנסה להעלות <a href="%s">כבר קיים</a>!

en: That file <a href="%s">already exists</a>!
he_IL: הקובץ שאתה מנסה להעלות <a href="%s">כבר קיים</a>!

en: That post doesn't exist…
he_IL: הפוסט לא קיים...

en: The %s field is required.
he_IL: השדה %s דרוש

en: The %s field was invalid.
he_IL: השדה %s לא תקין

en: The %s field was too long.
he_IL: השדה %s ארוך מדי.

en: The body was too long.
he_IL: גוף ההודעה ארוך מדי.

en: The body was too short or empty.
he_IL: גוף ההודעה קצר מדי או ריק.

en: The file was too big.
he_IL: הקובץ גדול מדי.

en: The server failed to handle your upload.
he_IL: שגיאת שרת#33: השרת נכשל בקבלת העלאה.

en: The uploaded webm is longer than
he_IL: ה-WebM שפרסמת ארוך מדי

en: There are no active bans.
he_IL: אין חסימות פעילות

en: There are no reports.
he_IL: אין דיווחים

en: There is already a %s board.
he_IL: Board %s už tu je.

en: There was a problem processing your webm.
he_IL: התרחשה שגיאה בניסיון לפרסם את הWebM.

en: Thread ID
he_IL: מזהה הודעה

en: Thread has reached its maximum image limit.
he_IL: ההודעה הגיעה לכמות התמונות האפשרית המקסימלית.

en: Thread has reached its maximum reply limit.
he_IL: ההודעה הגיעה לכמות התגובות האפשרית המקסימלית

en: Thread locked. You may not reply at this time.
he_IL: ההודעה נעולה. אין אפשרות להגיב כרגע.

en: Thread specified does not exist.
he_IL: הודעה לא נמצאה.

en: Time
he_IL: זמן

en: Too many cites; post discarded.
he_IL: יותר מדי ציטוטים, מתעלם מהפוסט.

en: Too many links; flood detected.
he_IL: כמות הלינקים חורגת מהמותר, הצפה?

en: Type
he_IL: סוג

en: USER WAS BANNED FOR THIS POST
he_IL: המשתמש נחסם בעקבות ההודעה הזו - USER WAS BANNED FOR THIS POST

en: Unknown file extension.
he_IL: סוג קובץ לא מזוהה

en: Unlock thread
he_IL: בטל נעילת פוסט

en: Unoriginal content!
he_IL: קופי פסטה? נסה להיות יותר מקורי

en: Unoriginal content! You have been muted for %d seconds.
he_IL: קופי פסטה? נסה להיות יותר מקורי. הושתקת ל-%d שניות

en: Unsupported file format:
he_IL: סוג קובץ לא חוקי

en: Unsupported image format.
he_IL: סוג קובץ לא נתמך

en: Update
he_IL: עדכון

en: Username
he_IL: שם משתמש

en: Verification
he_IL: אימות

en: Very small
he_IL: קטן מאוד

en: View All
he_IL: הצג הכל

en: Wait a while before searching again, please.
he_IL: המתן כמה שניות לפני שתנסה לחפש שוב.

en: Wrong password…
he_IL: סיסמה שגוייה.

en: Yes
he_IL: כן

en: You are banned! ;_;
he_IL: אתה חסום!!!

en: You are muted! Expires in %d seconds.
he_IL: הושתקת! השתקה תשוחרר בעוד כ-%d שניות

en: You are not banned.
he_IL: אינך חסום.

en: You can't report that many posts at once.
he_IL: כמות הפוסטים שאתה מנסה לדווח חורגת מהמותר

en: You didn't select anything to delete.
he_IL: לא נבחר פוסט למחיקה.

en: You didn't select anything to report.
he_IL: לא נבחר פוסט לדיווח.

en: You have attempted to upload too many images!
he_IL: ניסית להעלות יותר מדי תמונות!

en: You have been banned from
he_IL: נחסמת מ

en: You look like a bot.
he_IL: הממ, בוט?

en: You must upload an image.
he_IL: עליך לצרף תמונה/קובץ

en: You seem to have mistyped the verification.
he_IL: קאפצ'ה שגויה, נסה שוב.

en: You were banned for the following post on
he_IL: נחסמת בגלל הפוסט הבא ב

en: You were banned from
he_IL: נחסמת מ

en: You were banned! ;_;
he_IL: נחסמת!!!

en: You'll have to wait another %s before deleting that.
he_IL: עליך לחכות %s לפני שתתאפשר מחיקה.

en: Your IP address is
he_IL: כתובת האי-פי שלך היא

en: Your IP address is listed in %s.
he_IL: כתובת האי-פי שלך קיימת ברשימה: %s.

en: Your ban was filed on
he_IL: נחסמת ב

en: Your request looks automated; Post discarded.
he_IL: זוהה ניסיון פרסום אוטומטי, מתעלם מהפוסט.

en: all boards
he_IL: כל הבורדים

en: and
he_IL: ו

en: at
he_IL: ב

en: by
he_IL: ע"י

en: day | days
he_IL[0]: יום
he_IL[1]: ימים

en: delete
he_IL: מחק

en: deleted?
he_IL: נמחק?

en: edit
he_IL: עריכה

en: expires
he_IL: פגה

en: for an unspecified reason.
he_IL: ללא סיבה

en: for the following reason:
he_IL: מהסיבה הבאה:

en: from now, which is on
he_IL: מעכשיו, שיוצא ב

en: has since expired. Refresh the page to continue.
he_IL: ופגה מאז, רענן את העמוד להמשיך.

en: hidden
he_IL: מוסתר

en: hour | hours
he_IL[0]: שעה
he_IL[1]: שעות

en: minute | minutes
he_IL[0]: דקה
he_IL[1]: דקות

en: never
he_IL: לעולם לא

en: no reason
he_IL: ללא סיבה

en: no subject
he_IL: ללא נושא

en: none
he_IL: כלום

en: omitted. Click reply to view.
he_IL: נוספ/ים. לחץ כאן להצגה.

en: public; attached to post
he_IL: פומבי; מצורף לפוסט

en: remove
he_IL: מחק

en: second | seconds
he_IL[0]: שנייה
he_IL[1]: שניות

en: week | weeks
he_IL[0]: שבוע
he_IL[1]: שבועות

en: will not expire
he_IL: לא תפוג

en: year | years
he_IL[0]: שנה
he_IL[1]: שנים
